Czy Dog Day żyje!? Teorie Poppy Playtime Rozdział 4

Do tej pory prawie każdy wróg z Poppy Playtime, którego spotkaliśmy, został zabity przez nas lub w inny sposób. Oczywiście, wszystko to było w samoobronie – nie było zabawki, z której chcielibyśmy się pozbyć. Jednak jest jedna rzecz, która niepokoi większość fanów Poppy Playtime, a mianowicie tajemniczy los jednego z najbardziej lubianych bohaterów Playtime Co. – Dog Daya.

Jeśli pamiętacie, co wydarzyło się w rozdziale 3, w scenie, w której spotykamy Dog Daya w domku zabaw, po tym, jak wygłasza przemówienie dotyczące kontroli Prototypu oraz tego, co Cadap zrobił jemu i innym postaciom z The Smiling Critters, małe pluszaki zaczynają opanowywać jego ciało i krok po kroku go deprawować. Dog Day szybko zmienia się z przyjaznej postaci w obłąkanego i szalonego potwora, będącego teraz tylko marionetką The Smiling Critters w Prototype.

DogDay żyje? Poppy Playtime Rozdział 4
DogDay żyje? Poppy Playtime Rozdział 4

Jednak gdy udało nam się uciec przed Dog Dayem, biegnąc przez domek zabaw i wskakując do windy, drzwi zamykają się za nami, a w tle słychać obłąkanego Dog Daya. Po raz ostatni go wtedy widzimy. Nie było żadnych informacji o tym, co się z nim stało, a żadna z postaci nie wspomina o nim ponownie.

Czy zatem Dog Day mógł przeżyć opętanie przez Smiling Critters? A jeśli tak, czy to oznacza, że mógłby pojawić się w nadchodzącym rozdziale? Aby to rozgryźć, musimy najpierw przeanalizować ostatni odgłos, jaki Dog Day wydaje tuż przed tym, jak wchodzimy do windy. Robiłem już częściową analizę w innym filmie o Dog Dayu (jeśli jesteś zainteresowany, link znajdziesz w opisie), ale ten demoniczny krzyk może oznaczać dwie rzeczy. Porównajmy je ze sobą i zastanówmy się, która z opcji jest bardziej prawdopodobna:

  • Pierwszy możliwy powód krzyku: Dog Day umiera w wyniku opętania przez Smiling Critters. We wcześniejszym wideo sugerowałem, że aby przejąć jego ciało, Smiling Critters musiały wyjadać jego organy lub kawałki ciała, by zrobić miejsce dla siebie lub zastąpić narząd, który zjadły. Szczerze mówiąc, pierwsza możliwość wydaje się bardziej prawdopodobna. W scenie, gdy Smiling Critters deprawują jego ciało, słychać, jak zjadają jego struny głosowe. Podczas pościgu potworki wykorzystywały resztkę życia Dog Daya by nas gonić, a gdy w końcu nam się udało uciec, Dog Day wydał z siebie ostatni krzyk przez swoje podarte struny głosowe.
  • Drugi możliwy powód: To był krzyk frustracji Smiling Critters. Nie wiemy dokładnie, jak działa zdolność do deprawowania, którą posiadają pluszaki. Możliwe, że nadal mają kontrolę nad ciałem Dog Daya. Jeśli potraktować jego ciało jako swego rodzaju pojazd, którym próbują nas zabić, to ma sens, że mogliby nadal go używać, nawet gdy jest całkowicie zmasakrowany i nam uciekli. Technicznie, to nie Dog Day by żył, tylko Smiling Critters w jego wnętrzu.

Więcej informacji na moim filmie: