Dlaczego Bluey potrafi mówić? Teoria Ewolucji w Bajce Blue

Dzisiejsze wideo będzie teorią o „Bluey”, a konkretnie o tym, jak ewoluowały psy w uniwersum Bluey. Poprzednio zrobiłam teorię o tym, czy świat Bluey jest postapokaliptyczny, czy może to równoległy wszechświat. Ta teoria opiera się na założeniu, że mamy do czynienia z równoległą rzeczywistością, ale że ewolucja przebiegała tam podobnie jak u ludzi. Zanim jednak przejdę do tego, jak moim zdaniem psy mogły ewoluować od małp, opowiem o odcinku „Flat Pack” i upewnijcie się, że kliknęliście przycisk subskrypcji i dzwoneczek powiadomień.

W tym odcinku pojawia się problem: w naszym wszechświecie małpy ewoluowały w ludzi, a psy nie wywodzą się od małp. Więc jak to mogło działać? Dlaczego w ogóle małpy się tu pojawiają? Mam kilka pomysłów, ale chciałabym oddać sprawiedliwość dwóm osobom na Reddicie – clever name inventor i color code the Artist – bo to oni wpadli na naprawdę fajne elementy tej teorii. Ukłony w Waszą stronę!

Tak naprawdę znamy w uniwersum Bluey tylko dwie małpy: Chutneya Szympansa i Grubego Szympansa. To dwie różne postacie! Wróżka z butelką przyniosła mi go! Patrz, co wynalazłem, możemy go użyć do zbadania lądu. Och Grubciu, ty i twoje wynalazki. Ale teraz mamy zamiar eksplorować… Świat drzew jest dla nas! Ale moje serce należy do lądu!

Bleuy z rodziną ogląda bajkę o małpkach.
Bleuy z rodziną ogląda bajkę o małpkach.

Co ciekawe, nie tylko w filmach, ale i w serialach, takich jak „Bluey”, małpy zachowują się podobnie do psów. Szczekają, merdają ogonami. Co?! To łóżko mojej siostry, połóż je z powrotem! Być może małpy w świecie Bluey nigdy nie zeszły z drzew i nie zmieniły się w ludzi jaskiniowych czy neandertalczyków. Za to wilki mogły zdominować ląd. Może małpy nie schodziły z drzew właśnie ze strachu przed nimi?

Wilki byłyby wówczas zdane na siebie, bez pomocy ludzi. Słabe jednostki by zginęły. Przetrwałyby tylko najsilniejsze, najlepiej przystosowane egzemplarze. Aby przeżyć, wilki musiałyby zacząć wymyślać sposoby zdobywania pokarzenia i używać narzędzi. Małpy mogłyby stać się częścią tej ewolucyjnej łamigłówki. Jak widzieliśmy w „Flat Pack”, małpy mają przeciwstawne kciuki, tak jak ludzie. Ale psy w świecie Bluey wciąż mają coś na kształt czterech łap z pazurami. Być może wilcze przodki zrozumiały, że potrzebują sposobu na chwytanie rzeczy i zauważyły, że małpy na drzewach skutecznie radzą sobie z tym dzięki swoim palcom.

Więcej informacji na filmie: