Dead Age 2 poradnik Wskazówki i porady dotyczące gry

Porady dotyczące przetrwania i walki
Porady i wskazówki dla początkujących
Hej ... Dead Age 2 to strategiczna gra RPG z wieloma różnymi elementami rozgrywki. Grałem we wczesny dostęp trzy razy i wymyśliłem dobrą początkową kompilację. Ta gra może być trudna i bezlitosna, dlatego chcę tylko powiedzieć, czego się nauczyłem. Grałem na normalnym poziomie trudności.

Ogólne wskazówki:
- Zarządzanie czasem ma ogromne znaczenie. Masz tydzień do pierwszego ataku zombie, a następnie kolejnego wydarzenia, które zakończy się 27. dniem gry. Planuj z wyprzedzeniem i pamiętaj, aby spędzać noce na wykonywaniu zadań i zbieraniu zasobów.
- Nie podejmuj zbyt wielu zadań czasowych w tym samym czasie, ponieważ mapa jest bardzo duża.
- Oszczędzać pieniądze. Nie kupuj broni. Możesz znaleźć lub stworzyć lepsze. Kup specjalistyczną zbroję tylko wtedy, gdy możesz sobie na to pozwolić i nadal masz około 50-100 dolarów. Pieniądze można wykorzystać do szybkiego podróżowania po mapie metrem lub promem. Przydatne jest również przekupywanie ludzi, jeśli tego potrzebujesz.
- Ukończ początkowe misje fabularne, które ci dają. Zbuduj ogród, wyposażenie, stanowisko myśliwskie i wszystko, co każą ci robić Trish i Jack. Zwykle da to niewielki wzrost expa i trochę pieniędzy.
- Zdobądź dobrą zbroję, zanim zdobędziesz dobrą broń.
- Jeśli stracisz członka drużyny (permanentna śmierć), równie dobrze możesz zacząć od nowa. To śliskie zbocze, a gra jest bezlitosna. Nie możesz nadrobić zaległości, gdy zostaniesz w tyle.
- Nie zabijaj członków innych frakcji bez dobrego powodu. Reputacja jest ważna dla pomyślnego przejścia gry.

Generowanie postaci i poziomowanie:
- Używaj strzelby lub pistoletu do umiejętności dystansowych. Dojdź do umiejętności wybuchu (strzelba) lub umiejętności strzału w głowę (pistolet).
- Upewnij się również, że masz 1 umiejętność walki wręcz jako wsparcie. Uderzenie nerwowe w przypadku broni pałkowej jest bardzo skuteczne.
- Umiejętności łowieckie i inżyniera są przydatne, ale twoi towarzysze mogą je pokryć.
- Czujność lub przetrwanie są bardzo przydatne podczas poruszania się po mapie. Upewnij się, że podniesiesz jeden z nich, a drugi członek drużyny zajmie się drugim.

Członkowie partii:
Upewnij się, że wcześnie wybrałeś, kogo chcesz jako budowniczych baz i komu chcesz towarzyszyć ci w zadaniach.
- Tessa zaczyna od umiejętności łowieckich i strzeleckich. Mały pies jest przydatny do tankowania i radzę kontynuować rozwijanie jej umiejętności łowieckich, dopóki nie odblokuje tygrysa. W długiej bitwie może wtedy przywołać dwa zwierzęta, które będą dla ciebie czołgami. Daj jej również dodatkową umiejętność walki wręcz.
- Lance jest członkiem drużyny, którego używałem na początku, ponieważ potrzebowałem go do ochrony bazy. Ma niezły zestaw umiejętności, który oferuje ci inżynierię, pałkę i strzelby. Trzymaj go w drużynie, dopóki nie zdobędziesz Isy lub Fernando.
- Sarah jest opiekunem bazy domowej. Podnieś poziom jej biologii i poręczności.
- Fernando jest biegły w posługiwaniu się pistoletami i ostrzami i będzie schodził przez całą grę. Zrobiłem go moim specjalistą od przetrwania, który pomaga w zastraszaniu i polowaniach.
- Isa zastąpiła Lance'a, ponieważ ma umiejętności inżyniera i pistolety, które dla mnie były bardziej opłacalne. Przychodzi później w grze i ma już dobrą zbroję.

Wskazówki dotyczące walki:
- Nie spiesz się na początku spotkania, aby przeczytać zestaw umiejętności wroga. Niektóre mają irytujące zdolności, które ogłuszają lub przywołują więcej wrogów. Ustal priorytety celów.
- Skup się na ostrzale przeciwników, którzy albo szybko zginą, albo zadają dużo obrażeń. W przypadku ludzkich wrogów, którymi jest zwykle grenadier lub bandyta, aw przypadku zombie należy najpierw spróbować wyeliminować słabszych.
- Potrzebujesz frontlinera. Albo zwierzę, albo członek drużyny.
- Kiedy zostanie ci tylko jeden przeciwnik, warto po prostu go pokonać. Oszczędzaj amunicję na duże bitwy.
- Nie używaj karabinu szturmowego. Amunicja jest rzadka i droga i, szczerze mówiąc, jest dość słaba. Z mojego doświadczenia wynika, że wróg ma tendencję do odbijania dużej części dmg.

Wskazówki dotyczące wydarzenia:
- Nie pomagaj chorym lub porwanym cywilom, chyba że jest to zadanie. Zwykle prowadzi to do zasadzki lub spadku reputacji jednej z frakcji.
- Z mojego doświadczenia wynika, że RNG wydaje się być całkiem wyrozumiały, jeśli masz ponad 75% szans na sukces. Nie odblokowuj samochodów ani nie groż, jeśli uważasz, że nie poradzisz sobie z walką.
- Wydobywanie może być bardzo niebezpieczne we wczesnej fazie gry z niewielką nagrodą. I tak metal jest używany tylko w późnej fazie gry.
- Upewnij się, że masz członka drużyny o wysokiej czujności i takiego, który przeżyje podczas podróży. Pomoże to w testach umiejętności.

Wskazówki podstawowe:
- Szybko zdobądź ogród. Ulepsz go, a rozwiąże Twoje problemy z wodą do końca gry.
- Upewnij się, że nadal ulepszasz swoją obronę. Gra poinformuje Cię, kiedy musisz zacząć wystawiać strażników.
- Kuźnia, kowal, ślusarz i lekarz są przydatni. Jeśli masz mnóstwo zasobów, spróbuj ustawić kuźnię i wyposażenie do rangi 2. Pozwoli to na stworzenie lepszej broni i zbroi, których będziesz potrzebować w środkowej fazie gry. Pod koniec wczesnego dostępu nie będziecie jeszcze potrzebować broni ani zbroi 3. poziomu.
- Nie ulepszaj łóżek ani stacji radiowej. Odpady materiałów.
- Miej oko na zużycie amunicji. Jeśli potrzebujesz amunicji, poproś swojego najlepszego survivalowca. Skup się na amunicji do strzelby lub pistoletu.

Dzień 1-3: samouczek. Nie płać przemytnikom.

4 dzień:
- Pierwszego dnia udaj się do Freedom City East (niezależna placówka). To niedaleko i bez względu na to, od których postaci zaczniesz, powinno to być wykonalne. Pozwoli ci to szybko ukończyć zadanie i uzyskać kilka innych linii zadań. (Zadanie Mary i Billa)
Jeśli możesz, zbadaj okolice niezależnej placówki w poszukiwaniu zasobów i doświadczenia.
- Jeśli zacząłeś od Tessy, chce, żebyś udał się do placówki wojskowej w Freedom City West, co jest dobrym pomysłem, jeśli masz na to czas i siły.
- Nocą buduj ogródek i jeśli masz materiały, także krawcową.

5 dzień:
- Powinieneś udać się do posterunku przemytników. Jeśli rng jest miłosierny, możesz po drodze odebrać skrytkę Stevena. Upewnij się, że po drodze zbierasz zasoby. Możesz także wykonać zadanie Sary.
- Kiedy już tam będziesz, zrób to, czego wymagają zadania i zrób pierwszy mecz na arenie.
- Noc: Spróbuj wykonać zadanie Mary lub Lance'a.

Kontynuuj wykonywanie głównych zadań, gdy się pojawią, i nie zapomnij ulepszyć swojej obrony. Upewnij się, że możesz mieć dwóch strażników, gdy nadejdzie horda. Pomaga również to rozrzedzić, jeśli jesteś w stanie. Jack pomoże ci z pierwszą hordą.

Następnie musisz zbudować swoją reputację w różnych frakcjach. Wykonuj misje poboczne i dobrze spędzaj czas. Metro się otworzy, co pozwoli ci zaoszczędzić sporo czasu, więc dobrze z niego korzystaj.

W pewnym momencie gry musisz udać się do kwatery wojskowej. Zanim to zrobisz, upewnij się, że ukończyłeś zadanie z więzieniem i kopalnią.

Mam nadzieję, że do pewnego stopnia było to pomocne. Powodzenia!