Dyson Sphere Program poradnik Podstawowy przewodnik po nauce informacyjnej

Dyson Sphere Program poradnik Podstawowy przewodnik po nauce informacyjnej Wszystko, co robisz, jeśli chodzi o informatykę, nie ma większego znaczenia i bardzo się różni w zależności od osoby. To, o czym chcę porozmawiać, to jak robić postępy po. Na razie mam tylko ~ 40 godzin, więc traktuj moje słowa z przymrużeniem oka.

Skomentuj, jeśli powinienem cokolwiek zmienić.

Żagle słoneczne i turbiny wiatrowe
Jestem w konflikcie co do żagli słonecznych, to niezła moc, ale są dwie rzeczy, nie trwają wiecznie i nie wytwarzają dużo energii. Moim zdaniem żagle słoneczne używaj tylko do zasilania planet bez energii wiatru, ponieważ turbiny wiatrowe są zepsute. Pojedyncza turbina wiatrowa wytwarza 300 kW, co z mojego doświadczenia przy produkcji podstawowej odpowiada 3 punktom konstrukcji lub wielu żaglom słonecznym. Popraw mnie, jeśli się mylę. Turbiny wiatrowe są również łatwe w produkcji, tylko żelazo i miedź, do żagli słonecznych potrzebny jest olej, a do punktów konstrukcyjnych potrzeba mnóstwo rzeczy. Wystarczy użyć turbin wiatrowych. Nie dekonstruuj produkcji żagli słonecznych, ponieważ będziesz ich potrzebować do swojej sfery dysonowej.
Matryce grawitacyjne
Macierze grawitacji nie są zbyt ważne na tym etapie gry i moim zdaniem nie trać czasu na budowanie ogromnej fabryki tylko dla zielonej nauki. Powiedziałbym, że wystarczy na jeden poziom systemu obciążeń sfery dysonowej, może więcej, jeśli potrzebujesz innych techników. Później pojawią się rzadkie surowce, które znacznie to ułatwią.
Twoja pierwsza sfera Dysona
Wiem, że ta gra nazywa się Dyson Sphere Program, ale jeśli nie jesteś bogiem w budowaniu linii produkcyjnych, nie przesadzaj ze swoją pierwszą sferą dysonową. Zrób z niego pierścień, a jeśli musisz, dodaj do niego trochę muszli (możesz to zrobić, tworząc kształt, a następnie wypełniając go komórkami). Pojedynczy pierścień działał dla mnie dobrze i miał dużą moc.
Rzadkie zasoby
Zdobądź rzadkie surowce, zaawansowane receptury znacznie ułatwią Ci życie. Powiedziałbym, że cztery główne z nich to: kryształy siatki optycznej, ognisty lód, stalagmitowe formacje spinopodobne i kryształy organiczne. Wszystkie cztery omijają duże linie produkcyjne ropy. Kryształy organiczne są najmniej ważne, ponieważ są dobre dla nauki o strukturze tylko wtedy, gdy masz kryształy z siatką optyczną, chyba że istnieje inne zastosowanie kryształów organicznych, o których zapomniałem. Kimberlit i krzem fraktalny nie wydają się teraz zbyt przydatne, więc nie przejmuj się. Widziałem, jak używać kimberlitu, jeśli masz mało węgla lub ropy.
Twoja druga sfera Dysona
Nie jestem jeszcze na tym etapie, ale z rzadkimi zasobami, po prostu wyjdź na całość. Sam utworzę ogromną sferę dysonową w moim drugim systemie z powodu tych rzadkich zasobów.

Oto początek mojej drugiej sfery dysonowej, wybrałem heksagonalny z powodów matematycznych i dlatego, że chciałem.

Edycja: Pojawił się nowy przewodnik opisujący najlepsze projekty sfer dysonowych, powinieneś go sprawdzić.

Inne rzeczy
Jeśli gram w tę grę całkowicie źle, powiedz mi, a wtedy mógłbym również naprawić ten przewodnik. Nie chciałbym mówić ludziom, jak źle grać w tę grę. Zrobiłem ten przewodnik, ponieważ nie było innych, w których byłem w grze.