Dyson Sphere Program poradnik Wyjaśnienie listy poziomów rzadkich zasobów

Po skończeniu gry i obliczeniu współczynnika dla produkcji w późnej fazie gry (na przykład n rakiet / s), wymyślam listę poziomów.

Lista jest subiektywna, ponieważ opiera się na moich osobistych doświadczeniach z grą, ale może dać ci wyobrażenie o rzadkich zasobach w grze.

Ruda Kimberlitu: C.
Przetop bezpośrednio w diament.

Przynajmniej uważam, że jest to atrakcyjne w użyciu. Potrzebujesz tylko trochę diamentów, a do tego Węgiel -> Energetyczny Grafit -> Diament to bardzo łatwy łańcuch.

Krzem fraktalny: C.
Przetop bezpośrednio w Crystal Silicon.

Ten sam poziom co ruda kimberlitu z dokładnie tych samych powodów.

Magnes jednobiegunowy: B.
Pomaga w produkcji pojemnika na cząstki, zastępując grafen i turbinę elektromagnetyczną.

Trudniej znaleźć. Alternatywny przepis jest całkiem niezły, jednak nie potrzebujesz ich dużo, chyba że masz na celu duże białe nauki w końcowej grze.

Kryształ organiczny: A.
Ten zapis przepisu jest bardzo dobry. Nie na poziomie S, ponieważ nie potrzebujesz tego dużo i czas, w którym możesz to uzyskać.

Jest używany do żółtej nauki, ale zwykle nie masz kryształu organicznego w swoim systemie początkowym. Do czasu, gdy masz napędy warp, aby je zdobyć, już od jakiegoś czasu korzystasz z żółtej nauki, używając domyślnej receptury.

Kwas siarkowy: S.
Rafinowany olej + woda + kamień i produkuje mniej niż 1 / s? Śmiało i pompuj bezpośrednio kwas siarkowy, jeśli go znajdziesz. Potrzeba tego dużo, aby wyprodukować rakiety ze stopu tytanu ->.
Ognisty lód: S.
Potrzebujesz dużo grafenu, a ulepszenie receptury jest również ogromne.
Optyczny kryształ kraty: S.
Pomaga w produkcji:

Photon Combiner
Potrzebujesz tego do masowej produkcji żagli słonecznych, zastępując pryzmat, co jest całkiem miłe. Pryzmat nie jest trudny do wykonania, ale nadal wymaga pewnego przygotowania do wytapiania szkła.

Casimir Crystal
Potrzebujesz do masowej produkcji Quantum Chip -> rakiet, zastępując tytanowy kryształ, który jest ogromny.

Zdecydowanie wspaniały rzadki zasób, który pozwala zaoszczędzić wiele wysiłków produkcyjnych. Ale pamiętaj, będziesz potrzebować dużo tego, aby wydobyć każdy skrawek rudy, jaki możesz znaleźć w galaktyce.

Stalagmitowy kryształ spiniform: S
Przetop bezpośrednio w nanorurkę węglową.

Z jednego prostego powodu, aby umieścić ten poziom S: potrzebujesz ogromnej ilości nanorurek węglowych do rakiet, oszczędność przepisu jest również ogromna. Podobnie jak kryształ kraty optycznej, potrzebujesz dużo, więc wydobywaj każdy kawałek rudy, jaki możesz znaleźć.

Jeśli masz szczęście, możesz znaleźć planety oceaniczne, które są w ponad 90% pokryte wodą, a pod wodą znajduje się tylko ten rodzaj rudy, i wiele z nich. Przynieś swoje fundamenty, aby móc je wydobywać.