Evil Genius 2 World Domination poradnik Jak obrócić kamerę w trybie budowania (i inne ulepszenia QoL)

Jak uzyskać obrót kamery w trybie budowania i inne ulepszenia QoL, takie jak łatwiejsze umieszczanie przedmiotów, płynniejsze obracanie kamery, szybkie menu i wybór postaci i nie tylko.
Złe klawisze, źródło wszelkiego zła
Problem tkwi w domyślnym powiązaniu klawiszy. Q i E są przypisane do obrotu kamery ORAZ do zakładki w lewo / w prawo, więc gdy jesteś w trybie budowania, ta ostatnia ma pierwszeństwo i nie możesz już obracać kamery.

Jest tam wiele innych kiepskich wyborów związanych z klawiszami i szczerze mówiąc nie rozumiem, jak nie zostały one zauważone podczas testowania gry. Mam nadzieję, że ten przewodnik stanie się przestarzały, gdy tylko pojawi się łatka i zmienią się wartości domyślne. Dopóki to się nie stanie, oto moje rozwiązanie zapewniające płynniejszą rozgrywkę (dodam więcej w miarę kontynuowania gry).

Obrót kamery w trybie budowania
1. Przejdź do Opcje> Opcje rozgrywki> Ustawienia łączenia danych wejściowych> Edytuj.

---

2. Przewiń w dół, aż znajdziesz Tab w lewo i Tab w prawo i zobacz przypisanie winy.

---

3. Zmień je na przyciski, których nie będziesz używać - użyłem O i P dla mojego. Następnie kliknij Zatwierdź.

Łatwiejsze umieszczanie przedmiotów
Umieszczenie przedmiotu nie jest zoptymalizowane. Zamierzasz używać myszy do pozycjonowania i przedmiotu, więc powinieneś także używać myszy do obracania go. Najbardziej intuicyjnym sposobem (przynajmniej dla mnie) jest obrót poprzez kliknięcie i przeciągnięcie elementu w żądanym kierunku, a następnie przesunięcie w odpowiednim miejscu i ponowne kliknięcie, aby go umieścić. Aby to zrobić:

1. Przejdź do Opcje> Opcje rozgrywki i upewnij się, że opcja Umieść przedmiot w momencie wydania i Użyj alternatywnego obrotu mebli są wyłączone.
Uwaga techniczna: wydaje się, że ta ostatnia, jeśli jest aktywna, obraca element podczas przesuwania myszy do tyłu na osi, zamiast obracać się w kierunku miejsca, w którym przesuwasz kursor. Najwyraźniej ignoruje również obrót kamery, więc pozycja osi jest oparta na wysepce, a nie na miejscu, w którym jesteś skierowany, co jest bardzo niechlujne. Jeśli uważasz, że to, co właśnie przeczytałeś, jest zagmatwane, teraz wiesz, dlaczego zaleciłem wyłączenie tej opcji.

---

2. Przejdź do opcji Dostępność> Czułość obracania mebli i ustaw wyższą wartość. Polecam od 150 do 200%. Różnica jest minimalna, ale zmniejsza to, jak bardzo przedmioty obracają się, gdy obracasz, wskazując w jednym kierunku.

---

3. Przewiń w dół i aktywuj. Użyj opcji przytrzymaj i przeciągnij do konstrukcji. Następnie kliknij Wstecz.

Płynniejsze obracanie aparatu
1. Przejdź do Opcje> Opcje dostępności i przewiń w dół do Skala prędkości obrotu aparatu.
---

2. Ustaw wyższą wartość. Polecam od 150 do 200%. Następnie kliknij Wstecz.

Odchyl kamerę z klawiatury
Trzymanie środkowego przycisku i poruszanie myszą jest uciążliwe, szczególnie w trybie budowania. Naprawmy to.

1. Przejdź do Opcje> Opcje rozgrywki> Ustawienia powiązania danych wejściowych> Edytuj.

---

2. Przypisz R i F, aby obrócić kamerę w górę i obrócić kamerę w dół. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale przynajmniej możesz zrobić wszystko związane z aparatem za pomocą ręki na klawiaturze.

---

3. Potwierdź każdy komunikat ostrzegawczy.

---

4. Kliknij Zatwierdź.

Szybki wybór menu
Interfejs gry nie ma najmądrzejszego projektu, a dostęp do najczęściej używanych ekranów wymaga wielu kliknięć (tak, cele i badania zagnieżdżone w menu systemów, mówię o tobie). Możesz zmienić powiązanie najczęściej używanych ekranów w następujący sposób:

1. Przejdź do Opcje> Opcje rozgrywki> Ustawienia łączenia danych wejściowych> Edytuj.

---

2. Przewiń w dół, aż znajdziesz opcje zaczynające się od „Przełącz ...” i przypisz:

  • 1 do celów
  • 2 do operacji globalnych
  • 3 do treningu stworów
  • 4 do badań

Możesz je zamienić zgodnie z własnymi preferencjami. Teraz możesz nacisnąć przycisk raz, aby otworzyć menu i nacisnąć ponownie, aby je zamknąć, bez konieczności przesuwania kursora.

---

3. Nie zapomnij kliknąć Zatwierdź, aby potwierdzić.

Szybki wybór postaci
Kiedy jesteś pod silnym atakiem, potrzebujesz dwóch rzeczy: znaleźć swojego Geniusza i wysłać go w bezpieczne miejsce, znaleźć swoich popleczników i wysłać ich do walki.

Każdy wybór postaci to dwa kliknięcia, co jest szaleństwem. Najprawdopodobniej zmusi cię to również do wstrzymania gry, przerywając bieg akcji. Zróbmy to lepiej:

1. Przejdź do Opcje> Opcje rozgrywki> Ustawienia powiązania danych wejściowych> Edytuj.

---

2. Przewiń w dół, aż znajdziesz opcje zaczynające się od „Wybierz znak ...” i przypisz:

  • F1 do postaci 1
  • F2 do postaci 2
  • ...
  • F6 do postaci 6

Teraz możesz nacisnąć przycisk raz, aby wybrać postać, i dwa razy, aby wycentrować na nich aparat. Zdecydowałem się użyć klawiszy funkcyjnych, ponieważ zarezerwowałem przyciski numeryczne dla menu (patrz poprzednia sekcja), które są częściej używane.

---

3. Jak zwykle, kliknij Zatwierdź, aby potwierdzić.