Sub Rosa Proza o przemocy

Przypomina o doświadczeniach własnych i bliskich przyjaciół.
Przedmowa
Ten przewodnik szczegółowo opisuje przemyślenia i przygody Doggo of Philosophy (mnie), z uwagami i szczegółami dostarczonymi przez bliskich przyjaciół. W żadnym wypadku nie ma to być broszura informacyjna ani powieść propagandowa, jest bliżej związana z powieścią przygodową lub stronniczym źródłem głównym. Ave, tym, którzy lubią czytać książki historyczne. W każdym razie- piszę teraz.

[PIERWSZE PRZESŁANE ZRZUT EKRANU Z MOJEGO PRZESŁANIA, WYSŁANE 11 LUTEGO]

Pierwotna ekspozycja i stos kremów.
- Po raz pierwszy spotkałem Sub Rosę, kiedy czaiłem się nad profilami przyjaciół Garry's Mod, i ostatecznie natknąłem się na to przez jednego człowieka, „Kibbles”. Skończyło się na tym, że kupiłem grę kilka godzin po tym, jak dowiedziałem się o jej istnieniu. Był to 4 lutego 2018 r. Pierwszym doświadczeniem, które pamiętam, było nauczenie mnie celowania przez GunterTh3Penguin na dachu .29 OXS. Następnie nalegał, żebym nigdy nie kupował broni bez zastrzeżeń, więc to właśnie zrobiłem. Przez pierwsze 2-3 tygodnie nigdy nie kupowałem broni i zachęcałem innych, by robili to samo. Ten pacyfistyczny styl życia nie trwałby jednak długo - pierwsze wielkie wyzwanie, przed jakim stanąłem, pojawiło się samo.

[STOS KREMU]

Pierwsza era kremu

- Mr. Cream Stack, choć nie nazywał tego w swoim czasie, wyglądał dokładnie tak, jak się wydaje: Grupa graczy, którzy układali się (nierówno dołączyli do jednej drużyny) pod dowództwem jednego szczególnie utalentowanego gracza, pana Cream. Chociaż trudno jest określić dokładną datę stosu kremów, najwcześniejsze zrzuty ekranu, które mogę znaleźć, pochodzą z połowy marca 2018 r. Skonsultowałem się z niektórymi współczesnymi z tamtego czasu i zgadzają się, że stos kremów można podzielić na dwie części odrębne ery. Pierwszą erę nazwę „Pre-Malak Era”. O Malaku napiszę później, ale najpierw muszę wyjaśnić warunki rundy Pre-Malak. Tworzenie Cream Stack niezmiennie rozpoczynałoby się od pana Cream'a i krótkiej listy oddanych zwolenników dołączających i przejmujących firmę, zwykle OXS lub Goldmen, tak jak Monsota mógł (i nadal może być) skakany na dach. Niektórzy gracze, którzy wiedzieli o nadchodzącej burzy, natychmiast uciekli, decydując się dołączyć do zwycięzców od samego początku. Stack wzrastałby, ponieważ większość graczy nie mogła konkurować z Creamem i hordami graczy. Ta siła „dołącz lub giń” wymazałaby pozostałe zespoły runda po rundzie, z niewielką łaskawością. Osobiście wstrzymałem się od tego, ponieważ mój mentor Gunter wyraził niezadowolenie z jakiegokolwiek rodzaju stosu. Nieliczni przyjaciele, których mogłem poznać, byli nowi jak ja lub pacyfiści, którzy chcieli zaprzyjaźnić się z układaczami. Ten wysiłek prawie zawsze był bezowocny. Umowy należały do przeszłości, a wielu graczy, którzy walczyli z falą, w końcu poddało się wobec takich nie do pokonania szans. Wiele, ale nie wszystkie - jedna godna uwagi postać to PhantomHusky. Husky był starszym graczem, mając 500 godzin, kiedy go pierwszy raz spotkałem. Jego opór przeciwko stosowi śmietanki przybrał inną formę, ponieważ mógł objąć stanowisko menedżera i strzelać do potencjalnych sabotażystów. Był też DUŻO bogatszy niż śmietanka, osiągając 20 milionów u szczytu (Cream miał 11 milionów u szczytu), ale nie wykorzystał swojego bogactwa, aby zachęcić drużynę do kontrowania; zwolnił każdego, kto dołączył do jego firmy. Nie ma zrzutów ekranu pokazujących, że Phantom jest w zespole z innymi osobami.

[PRZYKŁAD ODPORNOŚCI NA FANTOMHUSKYS]

Druga era kremu

-Husky rzeczywiście nasycił poczucie oporu przeciwko stackowi - był całkiem dobry w grze. Jednak to nie on jest tym, któremu przypisuję koniec tyranii pana Cream. Mówię, że jedna postać, „Darth Malak”, była wyłącznie odpowiedzialna za zakończenie stosu śmietanki i jestem pewien, że każdy warty swojej uwagi historyk zgodziłby się z tym. Darth Malak (później Darth Kai'Myr) był fanatycznie rozwlekłym bojownikiem o wolność, z pozornie niekończącą się pulą charyzmy (i obelg). Grał przed stackami i miał bliską grupę lojalnych zwolenników, którzy z zewnątrz wyglądali jak niewolnicy z wypranymi mózgami. W rzeczywistości byli to gracze, którzy albo znali Malaka poza Sub Rosa, albo gracze, których polubił. Ja byłem tym drugim, spotykając go w pojedynku pistoletowym pod Monsotą. Po tym, jak to straciłem, zaprzyjaźniłem się z nim na parze i zostałem zaproszony na niezgodę z kilkoma dość interesującymi postaciami. Przede wszystkim Peasant, Robot Rudy i LimpDickLenny. Czuję potrzebę podkreślenia charakteru Malaka - był i jest socjopatycznym, manipulującym kalkulatorem. Miał imponujący intelekt z odpowiednią ideologią. Jednak jego lojalni zwolennicy (łącznie ze mną) byli otoczeni jego aurą osobowości. Osobiście powiedział mi, że coś wymyślił - coś, co może zmusić stack do uczciwej walki. Nawiązał do bitwy pod Termopilami, opisując mi swoje rewelacje. Wyjaśnił, że mamy jedną kartę atutową, która pozwoliła nam konkurować ze stosem - straży pożarnej. Geografia budynku, gdy była właściwie wykorzystywana, działała jak system wąskich gardeł, które skutecznie negowały liczbę układarek, zmuszając je do osiągnięcia niekorzystnych kątów lub dostosowania się do pośpiechu, który zwykle się nie udawał. Malak miał jeden szczególny kąt, który lubił trzymać: szczyt obu schodów spoglądał w dół. Rudy zwykle jeździł na zewnątrz, prowadząc rekonesans, a ja stałem z Chłopem na drugim piętrze trzymając się klatki schodowej na wypadek pośpiechu. W ten sposób trzymaliśmy się przez tygodnie, niezmienni. Działało zaskakująco dobrze. To, co kiedyś było rzezią, przerodziło się w wrzaskliwy pojedynek (który Malak niezmiennie wygrywał).


[DRAMATIZATION, MALAK HOLDING HIS ANGLE] zasługi dla JKanStyle

-To trwało najwyżej półtora miesiąca. Wszystkie inne formy oporu przeciwko stackowi zdawały się ustępować, ponieważ rywalizacja Malak-Cream była tematem gorącej debaty i zmusiła graczy do wyboru strony. Serwery znalazły się w impasie, którego końca nie było widać. Z jednej strony masz układacze, az drugiej Malak i jego poplecznicy, posłuszni i czujni. Impas został w końcu przełamany, gdy Cream Stack wykorzystał swoje wpływy do zebrania wystarczającej liczby skarg przeciwko Malakowi, zmuszając moderatorów do banowania Malaka na miesiąc. Malak był początkowo wściekły i wycofał się z grupy, by dąsać się jak Achilles w swoim namiocie. Jednak stos również spadał. Z powodu braku jakiejkolwiek formy oporu, stos zmniejszył się, a serwery doświadczyły śmierci populacji. Pan Cream później przyznał, że był przeciwny zakazowi stosowania Malaka. Era i jej gracze zniknęli w zapomnieniu, kładąc kres stosowi kremów. Malak nazwał to zwycięstwem Phyrric i nie mogłem się z tym zgodzić.

Grind i okres międzywojenny.
-Po tym, jak Darth Kai'Myr został zbanowany, zrobiłem miesięczną przerwę od Sub Rosa, zawiedziony wynikiem ostatniej wojny. Wygląda na to, że większość moich starych znajomych na stałe odleciała z gry. Nie bardzo pamiętam, dlaczego konkretnie wróciłem, ale wróciłem na pełne serwery, wolne od jakichkolwiek konfliktów politycznych. To była Sub Rosa w najczystszej postaci - interesy, przyjaźnie, więzi i przyjacielskie strzelaniny. To wszystko było takie czyste. Nadeszła Battle Of The Corps 2018, a moja grupa CLEAN DEALS E-CORP zdobyła pierwsze miejsce dzięki szczęściu. Oddaliśmy 4 strzały przez cały turniej i nie zabiliśmy ani jednego człowieka.

[BŁYSZCZĄCA MISJA, KTÓRA DAŁA NAM ZWYCIĘSTWO]

- Po BOTC osobiście nie mogłem znaleźć żadnego prawdziwego celu w graniu, liczyłem na kolejnego wroga, bo tęskniłem za wojną, która tak długo ukształtowała i ukształtowała moją postać. Często zdarza się, że weterani wojenni tęsknią za wojną. Niestety, zdecydowałem się zostać najbogatszym człowiekiem w teście 1 bez używania zapasów, co jest praktyką nadal w użyciu. Rozpocząłem to, co nazwałem „The Grind”, i udało mi się zgromadzić 63 tysiące bez użycia zapasów. Nigdy nie byłem szczególnie dobry w Sub Rosa, ale w tym okresie naprawdę zacząłem rozumieć subtelne niuanse walki. Należy również zauważyć, że w tym okresie powstała SRU. SRU, lub Sub Rosa Underground, było początkowo bliską grupą przyjaciół grających na zmodyfikowanym serwerze jednego człowieka. Toolhead, gospodarz, w końcu przekształcił swój serwer w małą społeczność, o której dowiedziałem się dzięki Robot Rudy. Patrząc wstecz, widzę, że podobało mi się SRU z tych samych powodów, z których teraz go nie lubię. Mianowicie brak sprawiedliwości; twardą pięścią orzeczenie Toolheada, który nie tolerował zbytniej karkołomności. Przez pewien czas uważałem tę grupę za uprzejmą i grałem z nimi w wiele gier poza Sub Rosa. Społeczność się rozrosła, w wyniku czego wdałem się w sprzeczki z niektórymi administratorami, często z samym Toolheadem. Nadszedł dzień, w którym postanowiłem opuścić SRU i dołączyć do ludzi, których przez tak długi czas uważałem za swojego wroga. Ten bezfrakcyjny okres trwał najwyżej miesiąc, pod koniec którego możemy zaznaczyć początek nowej ery. Wzrastało zagrożenie BR, a konflikt wydawał się nieunikniony.

[PIERWSZE PRÓBY „REVOLUCAO”, W POŁOWIE PAŹDZIERNIKA]

Revoluçao
- Historia mojej interakcji z revolucao zaczęła się gdzieś na początku listopada 2018 roku. Grupa 4-5 graczy przejęła Goldmen i zwalniamy każdego, kto nie był Brazylijczykiem. Dołączyłem, żeby się upewnić, a jeden z nich rozpoznał mnie i zapytał, dlaczego tam przyjechałem. To był articfox, gracz, o którym wkrótce się dowiedziałem, był orkiestratorem całej tej klęski. Zostałem zwolniony i to wszystko. Zrealizowali wiele misji, obozując w bazach i wyrzucając dyski z mapy. Wykrzykiwali wariacje na temat „Viva a Revoluçao” i ten krzyk skłonił mnie do przeprowadzenia pewnych badań. Sprawdziłem profil steam articfoxa i był w grupie zatytułowanej „Revoluçao dos BR”, która wydawała się być starą grupą rajdową, teraz nieistniejącą. Udowodniono, że tak strasznie się myliłem, dołączając do ich niezgody. 70-ci Brazylijczycy, wszyscy spiskujący w sprawie powstań na szeroką skalę i wydarzeń żałobnych, które nazywali najazdami. Wkrótce zostałem odkryty i wyrzucony, ale nie bez zrozumienia prawdziwego celu i zakresu tej grupy. Motywowany samozachowawczością wezwałem największych wojowników, jakich znałem. Pierwotna grupa nazywała się „Brazilian Headhunting” i składała się z 5 mężczyzn. JKanStyle, Blondie44s, Robot Rudy, ja i Onion. Sformułowaliśmy konstytucję i przysięgę antyrewolucjonistki, którą wielu z nas nadal stosuje. Mogę wyciągnąć analogie z moich doświadczeń z Malakiem do mojego przywództwa w BH. Obaj zmotywowani z nienawiści, obaj walczą z pozornie niezwyciężonymi przeciwnikami, żaden się nie wycofuje. Byłem zmuszony wyrzucić Oniona za przyjaźń z podejrzanym sympatykiem BR. Wkrótce został zastąpiony przez Wimly lub Wimly Doon, jak jest bardziej znany. Podobieństwa nie kończą się na tym, jak wkrótce przeczytasz.

[GRA W TAŚMY NA UPADŁĄ KOMERADĘ]

- To była prawdopodobnie najbardziej epicka konfrontacja dwóch grup, jakie kiedykolwiek widziano w Sub Rosa, odkąd wielki związek Ultrakorpu potwierdził swoją dominację. Na początku cieszyliśmy się popularnym poparciem. To pozwoliło nam przewyższyć liczbę bazowych Revoluçao, często 3 do 1. Byłem zmuszony odłożyć na bok mój sentyment anty-stackingowy dla wyższego celu i wkrótce znalazłem się na co dzień w zakamarkach baz Revoluçao. W tej początkowej fazie również znajdujemy większość walki. Revoluçao był jednak w stanie przeciwdziałać wielu naszym taktykom dzięki zsynchronizowanym szczytom, granatom i samochodom sypialnym; stosunek zwycięstw wynosił mniej więcej 1-1. Zaczęło się to jednak zmieniać, gdy lider Revoluçao, articfox, zaczął publikować satyryczne memy w sporze społeczności, które unikały mnie i moich ludzi. Poważnie nie doceniałem mocy memów i wkrótce zyskał popularne poparcie większości testowych graczy. Nie zmieniło to jednak wiatru na ich korzyść, ponieważ zreformowana brazylijska grupa Headhunting, obecnie nazywana LMGAB (Like Minded Gamers Against Brazilians), rozpoczęła ogromny program szkoleniowy. Staliśmy się mistrzami wszystkich frontów. Strzelanie, jazda, opanowanie reprodukcji usterek i tak dalej. Revoluçao otworzyli swoje drużyny na krytyków anty-anty-BR, ale to niewiele pomogło. Miesiąc grudzień był rzeźbą, oficjalny stosunek zwycięstw to 7-1, co sprzyjało LMGAB. (14-2-3) Więzi stały się bardziej powszechne pod koniec, ponieważ przestali angażować nas w walkę, woląc pozostać chronieni w swoich skarbcach. To mniej więcej czas, w którym zaczynam łapać plotki. Plotki o potencjalnym zakazie rasizmu dla mnie i moich przyjaciół. Doszliśmy do wniosku, że to fałszywe oskarżenia, a ponieważ mieliśmy przewagę w samej grze, nie miało to znaczenia.


[CZARNA LISTA]
Noose_Chan to mój stary mentor, GunterTh3Penguin.

- 25 listopada lider Revoluçao przesłał mi wiadomość. Powiedział, że reformuje Revoluçao, aby była bardziej przyjazna i że nowym celem będzie walka z rasizmem. Powiedziałem mu, że nie dam mu i jego ludziom nic, co zatrzymaliśmy. Po uświadomieniu sobie, że przynależność do Revoluçao oznacza śmierć, grupy Brazylijczyków zaczęły masowo opuszczać Revoluçao, aby utworzyć własną niepolityczną grupę BR, którą początkowo uważałem za neutralną, a nawet przyjazną dla naszej sprawy. articfox przejął dowództwo nad tym, co zostało z grupy i przekształcił ją w inną frakcję renegatów, tak jak oryginał. Ta odłamkowa komórka straciła przyczepność i ostatecznie wymarła. Przyznał, że Revoluçao rozpadło się 19 grudnia 2018 roku. Wygraliśmy, ale jakim kosztem?

[OZNAK SŁABOŚCI]

Post Revolucao i kilka refleksji.
- Revoluçao się rozpadło. Nareszcie zwycięstwo, dzień świętowania w gronie moich ludzi i trwała pamięć. Należy podejrzewać, że to zwycięstwo nie mogło być tak jednostronne. BRs zdobyli mały znak zwycięstwa, ponieważ 16 października zostałem zbanowany wraz z moim przyjacielem i towarzyszem broni Blondie44. Niezaprzeczalny zakaz, ponieważ oficjalni administratorzy zajmują niepodważalne stanowisko w sprawie władzy. Zmuszeni do skierowania naszych wysiłków gdzie indziej, zaczęliśmy dołączać do Grevelo, lub jak lubię to nazywać, Favelo ze względu na ich protekcjonistyczny stosunek do byłego Revoluçao. Mając tak mało rozrywki, powoli zostaliśmy wyrzuceni z rządzących społeczności, składając naszą przysięgę przeciwko Revolucao. Być może ciekawe zakończenie ciekawej historii. Niezależnie od tego, rozpaliłem małą społeczność i posiadam teraz serwer dedykowany, na którym znajdują się pozostałości prostszych czasów. Hodowla - żadnych zasad.

Kiedy przyjrzeć się faktom związanym z wojnami w stosy i powstaniami w Revoluçao, nietrudno jest narysować powtarzający się cykl historii.

  • Walka na przekór wszystkiemu
  • Wojny osobiste, rywalizacje
  • Fanatyzm pomysłu.
  • Cienista taktyka poza grą, aby pokonać jedną stronę
  • Brak prawdziwych zwycięzców.