Oto 7 szokujących rzeczy o Bluey

Oto siedem szokujących rzeczy o Bluey

 • Bandit i Wendy – Niektórzy widzowie podejrzewają, że Bandit i Wendy, sąsiedzi Bluey, mogą być do siebie przyciągani, ponieważ w niektórych odcinkach widać, że Bandit wydaje się cieszyć z bliskości Wendy, a Wendy widziała Bandita w kompromitującej sytuacji.
 • Judo znęca się nad Bingo – W odcinku “Motyle” Judo zachowuje się bardzo źle wobec Bingo, młodszej siostry Bluey, i namawia Bluey, żeby ją zostawiła samą w grze. Judo wykazuje brak współczucia i skruchy, co może świadczyć o jej problemach emocjonalnych związanych z rozwodem rodziców lub zazdrością o rodzeństwo.
 • Muffin jest niegrzeczna – Muffin, młodsza kuzynka Bluey, jest bardzo rozpieszczona i wymagająca. Wiele razy widzimy, jak Muffin jest nieuprzejma i domaga się rzeczy, takich jak ubranie baletnicy czy telefon ojca. Może to wynikać z tego, że jej rodzice nie potrafią ustalić granic i autorytetu wobec niej.
 • Pocałunek między Stripe i Chili – W odcinku “Biblioteka” widzimy, jak Chili wita swojego szwagra Stripe pocałunkiem, co wygląda na coś więcej niż przyjacielski gest. Później widzimy ich, jak piją kawę i rozmawiają o życiu w kuchni. To wywołało wiele spekulacji o ich relacji, ale prawdopodobnie to tylko niefortunny sposób przedstawienia sceny przez animatorów.
 • Dziadek Bob się rozwiedli z babcią Nana – Największą tajemnicą w serialu Bluey jest miejsce pobytu dziadka Boba, którego widzimy tylko we wspomnieniach z przeszłości lub w jednym momencie z babcią Nana, gdy dzwonią do wnuczek. Wiele osób myślało, że dziadek Bob nie żyje, ale twórca serialu Joe Brum powiedział, że żyje i ma się dobrze i że wkrótce się pojawi. Więc co robi dziadek Bob, że nie bierze udziału w rodzinnych spotkaniach? Jedną z możliwych odpowiedzi jest to, że dziadek Bob i babcia Nana się rozwiedli, a dziadek spędza święta z nową partnerką lub rodziną.
 • Zaburzenia psychiczne u niektórych postaci – Serial Bluey porusza również ważny temat możliwości występowania zaburzeń psychicznych u niektórych postaci, takich jak:
  • Trauma związana z porzuceniem u Mackenzie – Gdy był jeszcze małym szczeniakiem, zsunął się ze zjeżdżalni i nie znalazł nikogo ze swojej rodziny.
  • Dysleksja u Jacka – Jack, nowy uczeń w szkole Bluey, ma trudności z nauką, ponieważ nie potrafi prawidłowo odczytywać i zapisywać liter i cyfr.
  • Autyzm u Sock – Sock, kuzynka Bluey, być może ma łagodną formę autyzmu, co tłumaczyłoby, dlaczego zachowuje się jak prawdziwy pies, chodząc na czterech łapach, wyjąc i gryząc.
 • Rodzina Rusty’ego jest biedna – Ostatnią nieco dziwną rzeczą, którą zauważyliśmy w Bluey, jest to, że wyraźnie widać, że jedna z koleżanek Bluey ma znacznie niższą sytuację finansową niż wszystkie inne. Mowa o Rusty, którego rodzina składa się z pięciu osób: brata, siostry, matki i ojca, który służy w australijskiej armii. Ostatnie szacunki pokazały, że podczas gdy domy niektórych postaci w serialu, takich jak rodzice Bluey, Mackenzie i Chloe, są warte między 600 tysiącami a milionem dolarów, dom rodziny Rusty’ego byłby warty około 300-380 tysięcy dolarów. Może to wskazywać na to, że rodzina Rusty’ego rzeczywiście ma znacznie niższy dochód niż inne postacie w serialu, co jednak nie możemy jeszcze potwierdzić z całą pewnością, ale jest to silna możliwość. Mamy nadzieję, że Rusty stanie się supergwiazdą krykieta i pomoże swojej rodzinie.