Siralim Ultimate poradnik - Przewodnik po rzemiośle

Przewodnik, który pomoże Ci maksymalnie wykorzystać możliwości wytwarzania artefaktów i klejnotów zaklęć.
Preambuła
Witam w moim przewodniku po tworzeniu artefaktów i klejnotów zaklęć w Siralim Ultimate.

Chociaż są to dość proste systemy, tworzenie przedmiotów może być zajęciem wymagającym dużej ilości zasobów, a niektóre niuanse nie są od razu widoczne, co może zaskoczyć mniej doświadczonych graczy. Ten przewodnik ma na celu dostarczenie szczegółowych informacji, które pozwolą ci zaplanować swoje rzemiosło, zanim wydasz na nie zasoby, miejmy nadzieję, że zapobiegniesz marnowaniu czasu i walut.

Ostatnia aktualizacja 23 grudnia 2020 r., Aktualna od wersji gry 0.6.12.

Stacje rzemieślnicze i zasoby
Stacje rzemieślnicze

Rozpoczynając nową grę, zaczynasz od Kowala i Zaklinacza już umieszczonych w Twoim zamku i dostępnych do użytku po zakończeniu samouczka. Zaczynają od rangi 1 i możesz zacząć je ulepszać po pokonaniu bossa w Realm Depth 6 i odblokowaniu projektów. Każda ranga, w której stacja rzemieślnicza jest ulepszana, zwiększa poziom, do którego można ulepszyć produkty tej stacji - artefakty dla kowala, klejnoty zaklęć dla zaklinacza.

Kowala można ulepszyć cztery razy do maksymalnie rangi 5, a każde ulepszenie kowala zwiększa limit poziomu ulepszeń artefaktów o 10, aż do maksymalnego poziomu 50. Projekty ulepszenia kowala mogą zająć kilka królestw. kompletny; ogólnie rzecz biorąc, sztabki i węgle mają szansę zostać znalezione przez rozbicie węzłów zasobów w królestwach, a młotki mogą odradzać się na ziemi w królestwach - jeśli młotek nie odrodzi się w królestwie, nie martw się; gra będzie dawać ci kolejną szansę na znalezienie jej, dopóki jej nie podniesiesz.

Zaklinacz można ulepszyć dwukrotnie, maksymalnie do stopnia 3, każde ulepszenie zwiększa limit ulepszeń klejnotu zaklęć o 5, maksymalnie do poziomu 15. Projekty są nieco wolniejsze niż projekty ulepszeń kowala, ale są prostsze, jak wszystkie potrzebnych przedmiotów można znaleźć na ziemi w królestwach.

Oba projekty wymagają również opłaty w Granicie, aby je uruchomić, ale jest to dość tanie i nie powinno stanowić problemu. Oni (jak w przypadku wszystkich projektów) proszą również o Creature Parts i Arcane Dust.
Części stworów można zdobyć, pokonując stwory w bitwie, a zwykle otrzymasz około 50 z każdej bitwy, z pewnymi możliwymi różnicami w liczbie. Liczba stworów, które walczyły w każdej bitwie, nie ma znaczenia.
Arcane Dust zdobywasz wykonując zadania w królestwie, a za każdym razem otrzymasz około 100.
Możesz z grubsza oszacować, ile królestw da ci wystarczającą ilość tych komponentów, dzieląc całkowitą ilość potrzebnych części stworów przez 50, a całkowitą ilość tajemnego pyłu potrzebną przez 100. Na przykład, pierwsze ulepszenie Kowala wymaga 1500 części stworów i 500 magicznego pyłu, więc zdobycie wystarczającej ilości pyłu zajmie około 5 królestw i 30 bitew, aby zdobyć wystarczającą liczbę części. Możesz jednak skończyć trochę późno lub wcześnie, w zależności od tego, ile gra zdecyduje się dać.

Zasoby

Nie jest zaskakujące, że wytwarzanie wiąże się z kosztami pobranymi z zasobów. Kowal używa Siarki, podczas gdy Zaklinacz używa Kryształu. Koszty mogą być dość drogie, zwłaszcza jeśli przygotowujesz pełny zespół, więc nauka zarządzania zasobami i zdobywania ich więcej bardzo pomoże, szczególnie w przypadku Kowala, który jest znany z dość wysokich kosztów.

Zasoby są generalnie zdobywane głównie z bitew, skarbów i węzłów zasobów.

Podstawowa ilość zdobywana w bitwach to około 100 sztuk każdego surowca, z pewnymi różnicami. Twoja premia Fortune zwiększa tę kwotę o określony procent, a pokonanie stworów, z którymi zdobyłeś wiedzę o randze B lub wyższej, zapewnia również własną premię. Niektóre zestawy kart mogą również oferować bonusy do zasobów zdobytych w bitwie - szczególnie interesujące byłyby minotaury (bonusowy siarka), elfy (dodatkowy kryształ) i gryfy (bonus do wszystkich zasobów). Karty są jednak znacznie późniejszą pościgiem w grze, które bardzo rzadko można zdobyć, pokonując określone stworzenia - więc jeśli nadal jesteś na wczesnym etapie gry, nie przejmuj się tym zbytnio.

Zasoby zdobywane ze skarbów będą rosły stopniowo wraz z głębokością królestwa, chociaż możesz je dalej zwiększać, zwiększając niestabilność królestwa, chociaż zwiększy to trudność bitew, więc bądź ostrożny. Niewiele więcej możesz zrobić, aby na to wpłynąć, ale tak jest.

Węzły zasobów występują w dwóch odmianach - generyczny węzeł obecny we wszystkich dziedzinach, który daje zmienną ilość losowo wybranego zasobu, oraz wyspecjalizowane węzły obecne w niektórych dziedzinach, które dają większą ilość określonego zasobu. Węzły Brimstone są dostępne w Great Pandemonium, Cutthroat Jungle i Caustic Reactor, a węzły Crystal można znaleźć w Frostbite Caverns, Faraway Enclave i Blood Grove. Zestawy kart dla Phase Warriors i Soulflayers mogą jeszcze bardziej zwiększyć twoje zyski z tych węzłów.

Kowal i artefakty
Kucie

Wykucie nowego artefaktu kosztuje 1000 siarki i tworzy zupełnie nowy artefakt na poziomie 1. Możesz wybrać jeden z pięciu typów, z których każdy ma wrodzoną właściwość zwiększającą statystyki, która wzmacnia statystyki każdej istoty, która go nosi. Rodzaj artefaktu jest również ważny w odniesieniu do slotu na klejnot zaklęć odblokowanego na poziomie 50 - rodzaj artefaktu określi, jakiego rodzaju działanie spowoduje, że zaklęcie szczelinowe będzie miało szansę na rzucenie.

Typ artefaktu
Stat Improved
Akcja rzucania klejnotów zaklęć
Miecz
Atak
Zadawanie obrażeń wrogowi fizycznymi atakami
Personel
Inteligencja
Rzucanie zaklęcia
Tarcza
Obrona
Obrona
buty
Prędkość
Początek tury stworzenia
Kask
Maksymalne zdrowie
Irytujący

 

Aktualizacja

Ulepszenie artefaktu dodaje nowe sloty do umieszczania w slotach i sprawia, że każda premia za szczelinę daje większe korzyści. Koszt siarki ulepszania stopniowo rośnie wraz ze wzrostem poziomu artefaktu.

Grupa poziomów
Koszt aktualizacji
Całkowity koszt
Łączny koszt całkowity
Poziom 1 do 9
250
2,250
2,250
Poziom 10 do Poziomu 19
500
5000
7.250
Poziom 10 do Poziomu 29
750
7500
14,750
Poziom 30 do 39
1000
10 000
65,750
Poziom 40 do Poziomu 49
5000
50 000
65,750
Poziom 50
25 000
25 000
90,750

Gniazda są dodawane do artefaktu, gdy osiągniesz określone poziomy artefaktów, jak wskazano:

  • Poziom 3: miejsce na statystyki
  • Poziom 5: Miejsce na sztuczki
  • Poziom 10: miejsce na statystyki
  • Poziom 15: Slot cechy
  • Poziom 25: miejsce na sztuczki
  • Poziom 35: Miejsce na statystyki
  • Poziom 50: miejsce na klejnot zaklęć
  • Ulepsz ponownie do poziomu 50: gniazdo Nether Stone

Po dodaniu gniazda Nether Stone artefakt osiąga maksymalną moc i nie można go dalej ulepszać.

Socketing

Gniazda dodane przez ulepszenie artefaktu są używane przez funkcję Socket, która wstawia zebrane materiały do gniazda, aby nadać premię posiadaczowi. Rodzaj premii zależy od slotu, a koszt umieszczenia w slotach jest różny. Materiały z gniazdem można rozlecić za płaską opłatą w wysokości 1000 siarki, chociaż nie otrzymasz materiału z gniazdem z powrotem - więc upewnij się, zanim coś włożysz, szczególnie w przypadku rzadkich materiałów.

Miejsca na statystyki
Najpopularniejszy typ slotu, w pełni ulepszony artefakt, będzie miał trzy z nich, nie licząc wrodzonej właściwości artefaktu, która działa identycznie jak slot statystyk. Dają one bonus do statystyk posiadacza - podana statystyka zostaje zwiększona o podany procent.

Aby umieścić gniazdo statystyk, potrzebujesz pięciu bursztynów w odpowiednim kolorze. Bursztyny są bardzo powszechne w łupach, więc dość szybko powinieneś zgromadzić ich bardzo duże zapasy. Koszt umieszczenia pierwszego miejsca na statystyki to 1000 siarki, a drugiego i trzeciego - 2500 siarki.

Trick Slots
Sloty na sztuczki zapewniają bardziej wyspecjalizowane bonusy niż automaty na statystyki, zwykle związane z korzyściami z określonych działań, które istota może podjąć lub na którą może wpływać.

Aby włożyć trikowy slot, potrzebujesz trzech z materiału, który chcesz włożyć. Są one rzadkie, ale niezbyt rzadkie, więc możesz szybko wydać swoje zapasy, ale tworzenie ich kopii zapasowych nie powinno z czasem stanowić większego problemu. Koszt umieszczenia pierwszego gniazda na sztuczkę wynosi początkowo 2500, ale koszt przeskakuje do 5000 na poziomie 35, więc najlepiej jest umieścić go wcześniej. Drugi slot zawsze kosztuje 5000 do gniazda.

Szczeliny na cechy
Trait Slot służy do dodawania cechy do artefaktu, który nadaje ją posiadaczowi, o ile nie jest on dotknięty debuffem Disarmed. Cechy i kombinacje cech mogą być szczególnie potężne, więc ten slot jest dość ważny - wraz z fuzją może konsekwentnie nadawać stworowi trzy cechy w każdej bitwie.

Aby włożyć gniazdo cechy, potrzebujesz tylko jednego z danego materiału cechy - są one jednak dość rzadkie, a zdobycie konkretnego, którego możesz chcieć, może być sporym kłopotem. Umieszczenie gniazda na cechę kosztuje początkowo 5000, ale koszt wzrasta do 10000 na poziomie 35, więc możesz chcieć to dokładnie zaplanować, aby uniknąć marnowania siarki.

Spell Gem Slot
Miejsce na klejnot zaklęć jest dodawane, gdy artefakt osiągnie maksymalny poziom 50 i wymaga klejnotu zaklęcia i 25000 siarki, aby go włożyć. Wszelkie właściwości klejnotu zaklęcia zostaną odrzucone po umieszczeniu w gnieździe, więc nie zawracaj sobie głowy ulepszaniem lub zaklęciem klejnotu.

Stworzenie ma szansę rzucić zaklęcie w miejscu na klejnot zaklęć artefaktu za każdym razem, gdy wykonuje określone czynności - sprawdź tabelę w sekcji Wykuwanie, aby dowiedzieć się, kiedy każdy artefakt może rzucić swój czar. Może to być niesamowicie potężne, ponieważ klejnot umieszczony w artefakcie nie wymaga rzucania ładunków i może zostać rzucony wiele razy na turę, jeśli warunki są odpowiednie.

Zwróć uwagę, że klejnoty zaklęć umieszczone w mieczach muszą zadawać obrażenia zdrowia swoimi atakami - zadawanie 0 obrażeń lub uderzenie w barierę nie aktywuje zaklęcia. Ponadto klejnoty zaklęć włożone do butów mają mniejszą szansę na rzucenie niż inne klejnoty zaklęć.

Nether Stone Slot
Gniazdo Nether Stone można dodać, gdy artefakt trafi na 50 poziom i kosztuje 25000. Do umieszczenia go w gniazdach potrzeba 50000 i Nether Stone, które są niezwykle rzadkimi przedmiotami znajdowanymi w łupach.

Nether Stones różni się znacznie pod względem siły i mogą zawierać bonusy nadawane przez dowolny rodzaj automatu na artefakty - zasadniczo przypomina to umieszczanie innego, losowo generowanego artefaktu w twoim artefakcie i uzyskiwanie bonusów z obu w jednym. Ze względu na drastyczny koszt siarki, powinieneś rozważyć umieszczanie tylko mocnych kamieni otchłani o kilku właściwościach. Nawet umieszczenie Nether Slot na pierwszym miejscu jest sporą inwestycją, więc najlepiej będzie poczekać, aż będziesz miał dobry kamień do użycia jako pierwszy. Zamiast tego słabe Nether Stones powinny zostać zmiażdżone w rafinerii, aby zyskać pobożność.

Koszty

Pełne ulepszenie i umieszczenie każdego pojedynczego miejsca na artefakcie będzie kosztować łącznie 194 250 siarki, wliczając koszt wykuwania i wykorzystanie niższego kosztu miejsc na triki i cechy. Wyposażenie całej sześcioosobowej drużyny w zmaksymalizowane artefakty kosztuje 1 165 500. Jest to ogromna ilość siarki, chociaż należy zauważyć, że większość kosztów jest przenoszona w kierunku ulepszeń i slotów wyższego poziomu.

Znalezienie najskuteczniejszego sposobu na maksymalne wykorzystanie wydatków jest kwestią składu Twojej drużyny - czy masz jedną „gwiazdę”, która podejmuje ważne działania, czy też Twoja drużyna jest zrównoważona z każdym członkiem odgrywającym aktywną rolę?

W przypadku tych pierwszych należy oczywiście skupić się na stworzeniu prowadzącym, rezygnując z wszystkiego, oprócz być może slotów na statystyki i cechy dla wspierających, jeśli są wymagane. W przypadku istot wspierających, być może ulepsz każdy z ich artefaktów do T15, aby odblokować miejsce na cechę, a następnie zatrzymaj się, chyba że potrzeba więcej statystyk. W przypadku głównego wojownika ulepszaj jego artefakt tak bardzo, jak to tylko możliwe.

W tym drugim przypadku zrównoważoną linią bazową byłoby ulepszenie artefaktu każdego stworzenia do być może T25, pozwalając na dwa miejsca na statystyki, dwa miejsca na sztuczki i miejsce na cechę, zanim koszty siarki zaczną mocno rosnąć.

Klejnoty zaklinacza i zaklęć
Crafting

Stworzenie nowego klejnotu zaklęcia kosztuje 2000 kryształów. Każde stworzenie ma domyślnie trzy miejsca na klejnoty zaklęć, więc pełne wyposażenie stwora w trzy klejnoty kosztowałoby 6000 kryształów. Aby stworzyć klejnoty, musisz najpierw znaleźć Inskrypcje - można je dość łatwo znaleźć w łupach, chociaż niektóre konkretne zaklęcia można znaleźć tylko w niektórych sklepach, więc szukaj wszędzie. Gdy masz już napis, zachowasz go na zawsze i możesz wytworzyć tyle klejnotów, ile chcesz, o ile masz wystarczającą ilość kryształu.

Aktualizacja

Ulepszanie klejnotów zaklęć jest w dużej mierze podobne do ulepszania artefaktów, chociaż jest mniej poziomów.

Grupa poziomów
Koszt aktualizacji
Całkowity koszt
Łączny koszt
Poziom 1 do 4
250
1000
1000
Poziom 5 do Poziomu 10
1000
5000
6000
Poziom 11 do Poziomu 15
2000
10 000
16 000

Miejsca na zaklęcia są dodawane na poziomach 5, 10 i 15. Gdy klejnot zostanie ulepszony do poziomu 15, osiąga maksymalną moc i nie można go dalej ulepszać.

Uroczy

Zaczarowanie klejnotu zawsze kosztuje 1000 kryształów, a sloty można odczarować za darmo, ale nie odzyskujesz materiału z powrotem. Zaklęcie kosztuje klejnot określonego typu za zaklęcie, które chcesz dodać. W przeciwieństwie do artefaktów, nie można również nakładać wielu takich samych zaklęć na ten sam klejnot.

Materiały rzemieślnicze z klejnotów można znaleźć w łupach mniej więcej tak często, jak materiały na sztuczki artefaktowe, chociaż w jednym konkretnym królestwie, Świątyni Kłamstw, znajdują się węzły tych materiałów, które można zebrać, jeśli chcesz szybko zebrać zapasy.

Większość zaklęć klejnotów zaklęć nie wymaga wyjaśnień, ale kilka z nich wymaga szybkiego wyjaśnienia:

Klejnoty magnetyczne stają się silniejsze, jeśli inne stworzenia w drużynie mają ten sam klejnot.

Pojedyncze klejnoty zyskują drastyczny wzrost mocy, jeśli jest to jedyny klejnot, w który wyposażone jest stworzenie.

Kaskadowe zaklęte klejnoty stają się silniejsze, gdy klejnot zużywa swoje ładunki. Ostatni pozostały rzut tego klejnotu w każdym królestwie będzie znacznie potężniejszy niż jakikolwiek wcześniejszy rzucony.

Zaklęcie klejnotu za pomocą hojności oznacza, że wszystkie istoty w drużynie poza tym, który go wyposażył, otrzymują tymczasową kopię klejnotu z 1 ładunkiem na początku każdej bitwy.

Koszty

Stworzenie klejnotu, jego pełne ulepszenie i zaklęcie wszystkich trzech miejsc kosztuje łącznie 22 000 kryształów. Zrobienie tego dla wszystkich trzech miejsc na stworzeniu będzie kosztować 66 000 kryształów, a wyposażenie każdego stworzenia w drużynie w trzy w pełni ulepszone klejnoty będzie kosztować 396 000 kryształów.

Klejnoty są znacznie tańsze niż ogólnie artefakty, więc nie musisz dużo planować i martwić się o koszty. Ponadto zaklęcie na nich właściwości jest znacznie mniej ważne niż w przypadku artefaktów. O ile nie walczysz i nie potrzebujesz każdej przewagi, jaką możesz zdobyć, całkowicie w porządku jest pozostawienie klejnotów absolutnie nietkniętych pod względem ulepszeń i zaklęć po ich wytworzeniu i wyposażeniu.

Ponadto klejnoty, których już nie potrzebujesz, można zmielić w rafinerii, co zwróci część kosztów związanych z ich wytwarzaniem, ulepszaniem i zaklęciem.