7 Ciekawych Szczegółów które Przegapiłeś oglądając Bluey

Czy kiedykolwiek zwróciliście uwagę na kilka fantastycznych, małych detali w serialu „Bluey”, których większość ludzi nawet nie zauważa? Na przykład, jeden z nich pojawia się w odcinku, gdzie Heelerowie podróżują, a Chilli chce kupić okulary przeciwsłoneczne. Uwierzcie lub nie, ale wychodzi ze sklepu z okularami na twarzy i bez płacenia. Dzieje się tak dlatego, że właśnie gdy ma zamiar zapłacić kartą, Bandit pośpiesznie wzywa całą rodzinę z powrotem do samochodu. Chilli uśmiecha się przy tym podejrzanie, ale to wszystko tylko nieporozumienie. W Australii istnieje metoda płatności o nazwie „PayPass”, gdzie wystarczy dotknąć kartą terminala, a produkt zostaje automatycznie naliczony. Takie systemy płatności zaczynają być już znane na całym świecie. To tylko jeden z niesamowitych detali w odcinkach „Bluey”, które wam pokażemy.

Inne detale:

  • Książka Chilli: W odcinku, gdzie Chilli i jej rodzina wybierają się na wycieczkę, widzimy ją relaksującą się przy książce. Autor, którego widzimy w pewnym momencie, to pies w muszce i okrągłych okularach. Co ciekawe (i co prawie nikt nie zauważa), ten pies-autor jest praktycznie identyczny jak Pan Peabody z kreskówki „Rocky i Łoś Superktoś”, popularnej w latach 60-tych. To nawiązanie do postaci z innego serialu animowanego!
  • Zagubiony krewny: Wspomniany pies-autor może być spokrewniony z Chilli! Pojawia się on także w odcinku pilotażowym z 2017 roku: widzimy portret niemal identycznego psa, również w muszce i okrągłych okularach. Czyżby w pierwotnych założeniach książka miała być napisana przez któregoś z krewnych Chilli? To pytanie pozostaje otwarte.
  • Jean Luc mówi po angielsku: Odcinek, w którym Bluey poznaje Jean Luca, jest niezapomniany. Mimo że mówią różnymi językami (Jean Luc mówi po francusku), pieski potrafią się świetnie bawić i nawiązać piękną przyjaźń. Ale czy wiecie, że jeśli oglądacie ten odcinek „Bluey” po francusku, to Jean Luc automatycznie mówi po angielsku? To dość ironiczne! Ciekawe, czy gdyby Bluey mogła przełączyć język na francuski, zrozumiałaby wszystko, co mówił Jean Luc…
  • Symbole rodziny Rusty’ego: Rusty to postać bardzo podobna wizualnie do Bluey. Nic dziwnego, gdyż miał on być głównym bohaterem, zanim wybrano Bluey! Rusty należy do rasy australijskich kelpie, a te psy zawsze mają plamkę na piersi. Co ciekawe, każdy członek rodziny Rusty’ego ma plamkę w innym kształcie: Rusty ma romb, jego młodsza siostra ma małą kulkę, a starszy brat ma strzałkę skierowaną w dół. Mama Rusty’ego ma wzór przypominający błyskawicę, a tata – trójkąt. To świetny detal, a jeśli zasubskrybujecie ten kanał, będziecie wiedzieć jeszcze więcej!
  • Ananasy: W odcinkach „Bluey” słynne easter eggi, jak długi pluszowy pies i piłka tenisowa, ale jest jeszcze jeden przedmiot, który pojawia się bardzo często – ananas! Dlaczego akurat ten owoc? Otóż jest to symbol Ludo Studios, firmy odpowiedzialnej za tworzenie odcinków „Bluey”.
  • Znak rozpoznawczy Chilli: Kiedy dziewczynki odwiedzają dziadka Morta, poznają miejsce dorastania Chilli. Dziadek mówi, że córka zna je jak własną kieszeń. Na dowód pokazuje, jak Chilli wyryła swoje imię na korzeniu jednego z drzew bagiennych. Z pewnością zrobiła to, będąc w wieku swych córek.