TA POSTAĆ ZOSTANIE ABSTRAKTEM W ODCINKU 2 CYFROWEGO CYRKU

Mam teorię, że Gangle będzie następną postacią, która zostanie odseparowana (abstracted) i oto dlaczego:

W odcinku pilotażowym, po tym jak Palmy pojawiła się i poznała wszystkie postacie, mogliśmy zauważyć, że była bardzo zszokowana swoim nowym otoczeniem i faktem, że nigdy nie będzie mogła opuścić cyrku. Jax próbował jej pomóc, proponując Kanaine, żeby wyruszyli na przygodę, która zajmie umysł Palmy, dzięki czemu przestanie martwić się o to, że nie może wyjść. Pomogłoby jej to nieco przyzwyczaić się do cyrku, by nie odseparowała się od razu. Jednak Kane chciał najpierw pokazać Palmy okolicę, więc pokazał jej teren cyrku, gdzie zobaczyliśmy namiot z zewnątrz, a także dwa inne niezbadane obszary: cyfrowe jezioro i cyfrowy karnawał. Po wyboistej przejażdżce, gdy zostali teleportowani z powrotem do namiotu, Palmy poczuła się źle, a wtedy C opowiedział im o kolejnej przygodzie. Z jakiegoś powodu Zubal nie chciała w niej uczestniczyć, więc Kane sprawił, by Glink ją porwała. Celem przygody było uratowanie Zubal i zebranie GLSów, ale Ragatha zauważyła, że Palmy nadal jest trochę zdenerwowana. Zaproponowała więc, żeby poszły przez korytarz akademika do pokoju Kao, aby przedstawić mu Palmy. Palmy spodobał się ten pomysł, zwłaszcza po tym, jak Kinger powiedział jej, że Koffmo bez końca bredził o drzwiach wyjściowych. Palmy pomyślała, że mogłaby porozmawiać z Koffmo i zapytać go o możliwość wyjścia, ponieważ nikt inny nie wspomniał, że to wykonalne. Jednak kiedy otworzyły drzwi do jego pokoju, Palmy, Jax i Ragatha zdały sobie sprawę, że Koffmo został odseparowany (abstracted). To był pierwszy raz, kiedy mogliśmy zobaczyć, co tak naprawdę oznacza „abstrahowanie” (abstracting). Koffmo, który wcześniej był człowiekiem w postaci klauna, teraz zmienił się w gigantycznego, przypominającego konia potwora z oczami na całym ciele i ciągle się zawieszającego (glitching). Gooseworks potwierdziła, że wszystkie odseparowane postacie będą miały ten sam wygląd – podzieliła się również szkicami koncepcyjnymi z czasów, gdy zastanawiała się, jak narysować te postaci.

Jak pamiętacie, gdy zobaczyli Koffmo, Jax natychmiast uciekł, zostawiając Palmy i Ragathę, by poradziły sobie z nim same. Koffmo zaatakował je, rzucając nimi i sprawiając, że Ragatha zaczęła mieć zakłócenia. Większość ludzi snuje teorie na temat tego, czym tak naprawdę jest to zakłócanie (glitching). Jest jedna bardzo interesująca teoria, która mówi, że pliki postaci ulegają uszkodzeniu w grze, a kiedy odseparują się całkowicie, oznacza to, że są odłączone od gry i nie żyją.

Po ataku Koffmo Ragatha zaczęła bardzo mocno się zawieszać, więc poprosiła Palmy o pomoc, mówiąc jej, że powinna znaleźć Kane’a i powiedzieć mu o Koffmo. Miałoby to też pomóc naprawić samą Ragathę, ale kiedy tylko Palmy dotknęła ręki Ragathy, ona też zaczęła się zakłócać. Nie miały więc zbyt wiele czasu, by znaleźć Kane’a, zanim obie by się odseparowały. Palmy pobiegła po cyrku, ale zamiast próbować znaleźć Kane’a, znalazła drzwi wyjściowe i faktycznie przez nie przeszła, zostawiając Ragathę na korytarzu akademika, by umarła od zakłóceń. Na szczęście, mimo że Palmy zboczyła z kursu, sprowadzono ją z powrotem z pustki, a C mógł naprawić ją i Ragathę na czas, zanim zdążyły się odseparować. C wysłał też Koffmo do piwnicy, udowadniając, że nie można przywrócić całkowicie odseparowanej osoby, ale można przywrócić kogoś, kto ma tymczasowe zakłócenia.

Wiemy, że to był tylko wgląd w to, jak wygląda zakłócanie i oddzielanie (abstracting), ponieważ w nadchodzących odcinkach na pewno zobaczymy, jak odseparowują się też inne postacie. To sprawia, że zastanawiam się, kto będzie następny w kolejce. Możemy być prawie pewni, że nie będzie to Palmy, ponieważ dopiero dołączyła do cyrku, a dla samej fabuły musimy poznać ją nieco lepiej. Dodatkowo ze względu na zakłócenia, które już miała w odcinku pilotażowym, możemy być pewni, że wyciągnęła dobrą lekcję, by być trochę bardziej ostrożną. Tak samo z Ragathą – jak widzieliśmy pod koniec odcinka, dosłownie czołgała się przed Kane’a i wyglądało to tak, jakby musiała dać z siebie wszystko, żeby przejść z akademika aż do miejsca, gdzie byli Kane i pozostali. Myślę, że Jax też nie zostanie odseparowany jako następny, ponieważ wydaje się podejmować dość mądre decyzje, gdy wyczuwa niebezpieczeństwo. Po tym jak zobaczył, że Koffmo został odseparowany…

Czekam Wasze propozycje, kto według Was zostanie odseparowany następny!