Dyson Sphere Program poradnik Jak uruchomić grę w dowolnej liczbie klatek na sekundę

Dyson Sphere Program poradnik Jak uruchomić grę w dowolnej liczbie klatek na sekundę Jak uruchomić grę w dowolnej liczbie klatek na sekundę, która nie jest oferowana w menu Ustawienia.
Główny pomysł
Zrzeczenie się
Stworzyłem ten poradnik, gdy najniższą możliwą do ustawienia wartość w grze było 60 klatek na sekundę, a desperacko chciałem mieć 30 klatek na sekundę. Gra oferuje teraz 30 klatek na sekundę, więc ten przewodnik jest teraz wymagany tylko dla osób, które chcą wyraźnie ustawić wartość inną niż ta oferowana w menu ustawień, na przykład 25.

To mówi...
Naprzód!
Gra może działać praktycznie w dowolnej liczbie klatek na sekundę (jeśli Twój komputer to potrafi), bez użycia zewnętrznych narzędzi producenta GPU. Tyle, że menu ustawień jest ograniczone tylko do kilku wartości, najniższa to 60. Aby Twoja gra działała np. W 30 fps, musisz edytować plik opcji.

Plik opcji znajduje się pod adresem

Moje dokumentyDyson Sphere Programoptions.dso

. Ten plik jest niestety plikiem binarnym , a nie plikiem tekstowym i nie można go edytować w edytorze tekstu.

Będziesz musiał użyć do tego edytora szesnastkowego.

Wartość, którą chcesz zmienić, znajduje się na pozycji 0x12 lub 18d i jest to dosłowna wartość ustawienia fps (więc jeśli ustawisz ją na 60, ten bajt zawiera 0x3c lub 60d).

Aby ustawić 30 klatek na sekundę, zmień tę wartość na 0x18 lub 30d.

Ze względu na sposób, w jaki gra obsługuje ustawienia, za każdym razem, gdy zmieniasz jakiekolwiek ustawienie w menu Ustawienia, wartość fps jest przywracana do wartości domyślnej (ponieważ w tym momencie gra po prostu nie obsługuje 30 fps). Tak więc za każdym razem, gdy zmieniasz ustawienie, musisz wyjść z gry i zmienić tę wartość fps w pliku konfiguracyjnym z powrotem na swój wybór.

Linux / Proton / SteamPlay
W systemie Linux / Proton / SteamPlay pełna ścieżka do pliku opcji to:

~ / .local / share / Steam / steamapps / Compatibledata / 1366540 / pfx / drive_c / users / steamuser / My Documents / Dyson Sphere Program / options.dso

Możesz użyć poniższej linijki, aby łatwo zmienić tę wartość za każdym razem, gdy potrzebujesz, bez korzystania z ręcznego edytora szesnastkowego. Jest bardzo prawdopodobne, że Twoja dystrybucja już ją obsługuje bez potrzeby instalowania czegokolwiek.

printf 'x1e' | dd of = ~ / .local / share / Steam / steamapps / Compatibledata / 1366540 / pfx / drive_c / users / steamuser / My Documents / Dyson Sphere Program / options.dso bs = 1 seek = 18 count = 1 conv = notrunc
Wiadomość do twórców 🙂
Byłoby bardzo miło, gdyby ten „hack” pliku opcji nie był konieczny.
Gra może obsługiwać dowolną liczbę klatek na sekundę, więc prosimy o umożliwienie korzystania z niższych niż 60.

Osoby z laptopami lub komputerami z problemami z przegrzewaniem lub osoby, które generalnie chcą ograniczyć hałas, chcą obniżyć liczbę klatek na sekundę. Pozwól graczom cieszyć się ładną grafiką i niższą liczbą klatek na sekundę, zamiast obniżać opcje grafiki, aby móc nieco zmniejszyć szum.

Z góry wielkie dzięki!